دوره های غواصی CMAS

دوره های غواصی CMAS

دوره های غواصی cmas

برای آشنایی با دوره های غواصی cmas و نحوه آموزش دوره ها و تخصص هایی که در هر یک از دوره های غواصی cmas آموزش می بینید ، لطفا این مطلب را کامل مطالعه کنید.

سیستم آموزش غواصی cmas

کنفدراسیون جهانی فعالیت های زیر آبی یا (cmas) در سال ۱۹۵۸ با حضور نمایندگان کشور های آلمان ، بلژِیک ، برزیل ، فرانسه ، یونان ، ایتالیا ، موناکو ، پرتغال ، سوئیس ، آمریکا و یوگوسلاوی در بروکسل به بنیانگذاری کاپیتان ژاک ایوکوستو تاسیس شد. cmas قدیمی ترین سیستم آموزش غواصی در جهان است و هم اکنون دفتر مرکزیه آن در ایتالیا می باشد.

دوره های غواصی cmas

دوره های غواصی cmas دارای سیستم نامگذاری ستاره ای برای دوره های cmas می باشد که شامل سه دوره : مقدماتی (یک ستاره) ، تکمیلی (دو ستاره) و پیشرفته (سه ستاره) هستند. cmas دوره های تخصصی دیگری را نیز آموزش می دهد ولی دوره هایی که گفته شد از محبوبیت خاصی برخوردارند. برای شروع غواصی در سیستم آموزش غواصی cmas ابتدا باید در دوره یک ستاره ثبت نام کنید و پس از گذراندن این دوره به ترتیب به دوره های غواصی cmas دو ستاره و سه ستاره بروید.

دوره های مدرسی cmas

دوره های مدرسی cmas مانند دوره های غیر مدرسی در سه سطح یک ، دو و سه ستاره برگزار می شوند. هنرجو پس از گذراندن دوره سه ستاره cmas می تواند در دوره مدرسی یک ستاره شرکت کند و پس از آموزش غواصی به ده هنرجو سطح مدرسیه خود را به سطوح دو و سه ستاره ارتقاء دهد. تمامی مدارکی که هنرجو در سیستم cmas در ایران دریافت می کند به صورت مستقیم از طرف فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران صادر می شود.

هزینه دوره های غواصی cmas

برای مشاهده تمام دوره های غواصی cmas ، هزینه هر دوره و مهارت هایی که در هر دوره آموزش می بینید به صفحه هزینه دوره های غواصی cmas مراجعه کنید.