جزیره قشم

جزیره قشم

جزیره قشم

بزرگ ترین جزیره خلیج فارس است که طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده دارد. دوستداران طبیعت؛ جاذبه های طبیعی قشم را عجایب هفتگانه می‌خوانند و عقیده دارند در پهنه ای  هزارو چهارصد کیلومتر مربعی، وجود چنین طبیعتی تنها با واژه “بی نظیر” قابل توصیف است .جزیره‌های بزرگ پیرامون قشم: جزیره هنگام، هرمز و لارک هستند. عمده فعالیت صورت گرفته دراین جزایر صیادی است. به تازگی طبیعت بکر و ساحل زلال قشم مورد توجه گردش گران قرار گرفته است، که در این میان جزیره هنگام و لارک به خاطر نزدیکی به جزیره قشم و زیستگاه دلفین‌ها، آهوها (جبیرها) بیشتر از بقیه جذب گردشگر می‌نماید .

یکی از منحصر به فردترین مجموعه های مرجانی دنیا در خلیج فارس واقع شده که کامل ترین و زنده ترین نوع آن در آبهای این جزیره است.تصویربرداریهای انجام شده در اعماق آب از این سنگ ها و مرجانهای کم نظیر که در لابه لای آنها انواع آبزیان شگفت انگیز و ماهی های رنگارنگ در شکل ها و اندازه ها و رنگهای بدیع در حرکت اند نشان می دهد که آب های پیرامون جزیره قشم (به ویژه در ساحل جزیره هنگام و ساحل جزیره لارک) از ظرفیت بسیار بالایی در این زمینه برخوردار است .جزیره قشم یک منطقه جدید دست نخورده وبکربرای غواصی میباشد.

غواصی در جزیره قشم

مرجانهای دست نخورده وموجودات زنده دریایی آنجا را به شکل یک منطقه منحصر به فرد تبدیل کرده است.غواصی در جزیره قشم در تمامی طول سال امکانپذیر بوده و سایت‌های کم عمق این جزیره وجزایر اطراف برای غواصی تمامی افراد و حتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب است. همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی، سایتهای غواصی عمیق و کم عمق،کشتیهای غرق شده و صخره های مرجانی  این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است که یکی از این مراکز موسسه کاوشگران اعماق دریا می باشد.

موسسه آبکاوان قشم بر آن است تا با جذب توریست و اکوتوریسم و با بکارگیری تجهیزات وفنون نوین غواصی و همچنین بهره وری از پتانسیل های موجود در جزیره قشم و نیز ارائه خدمات منحصر بفرد و متفاوت با آنچه تا کنون مرسوم بوده در نظر دارد تا با برگزاری دوره های غواصی و صدور گواهینامه های بین المللی از سازمانهای مختلف و برگزاری تورهای تفریحی غواصی در جزیره قشم و جزایر اطراف نسبت به معرفی حرفه غواصی در ایران بعنوان یکی از زیباترین فعایت های جهان اقدام نمایید.

و امید است که با همکاری و مساعدت های مسئولین محترم منطقه آزاد قشم شاهد روند روبه رشد غواصی کشور عزیزمان در سطح بین الملل باشیم.